Şimdiden Başladık: Ünlülerin Yılbaşında Sahneye Çıkmak İçin İstediği Ücretler Sizi Uzaklara Daldıracak

Kasım ayına girmemizle birlikte hepimizde ufak ufak kıpırtılar yaşanmaya başladı. Ne için mi? Elbette yeni bir yılı kutlamamıza çok az kaldığı için. Biliyorsunuz her sene yeni yılda ünlülerin alacakları ücretleri araştırmak adettendir. Yine şoke olacağımız sahne ücretleri ile bir süre duvara dalacağız gibi geliyor. İşte ünlülerin ağzınızı açık bırakacak yılbaşı konser ücretleri…

Kasım ayına girmemizle birlikte artık alışveriş merkezlerinde, turistik yerlerde, mağazalarda ve kafelerde yılbaşı konseptine ufaktan girildiğini görmeye başlıyoruz.

Her yıl Aralık ayının başında içine girdiğimiz yeni yıl, yeni bir yılın kutlanması coşkusu elbette yepyeni ümitlerin de bizi sarmalamasına yol açıyor. 2023 bitmek üzereyken, yine bir yılın ne kadar çabuk geçtiğini, zamanın su gibi aktığını fark ediyoruz. Fakat yeni yıl gelirken dikkatimizi çeken ve her yıl araştırdığımız konulardan biri de ünlülerin yılbaşı programları.

Biliyorsunuz yeni yıl demek kimileri için huzur, kimileri için eğlence demek. Eğlence arayanların sorguladıkları konulardan biri de ünlülerin yılbaşı programları.

Sevdiği ünlünün yılbaşı etkinliğine katılmak isteyenler şimdiden kesenin ağzını açmaya başlasın deriz. Çünkü ünlü isimlerin sahne almak için istediği ücretler bir hayli yüksek. Dudaklarınıza sahip çıkın, uçuklar patlamasın! Gelin bakalım kimler sahne almak için ne kadar ücret istiyor…

16. Teoman

2.2 milyon TL.

15. Zeynep Bastık

2.5 milyon TL.

14. Serdar Ortaç

2.5 milyon TL.

13. Melike Şahin

2.5 milyon TL.

12. Şevval Sam

2.5 milyon TL.

11. Murat Boz

3.5 milyon TL.

10. Yıldız Tilbe

3.5 milyon TL.

9. Gülşen

3.5 milyon TL.

8. Hadise

4 milyon TL.

7. Edis

4 milyon TL.

6. Sertab Erener

4 milyon TL.

5. Sıla

4 milyon TL.

4. Sibel Can

4 milyon TL.

3. Ebru Gündeş

4.5 milyon TL.

2. Kenan Doğulu

5 milyon TL.

1. Ajda Pekkan

6 milyon TL.

Söylenenlere göre Mabel Matiz gelen teklifleri kabul etmemiş.

Mabel Matiz, yılbaşlarını ailesiyle birlikte geçirmek istediği için gelen teklifleri reddediyormuş.

Bu ücretler yalnızca ünlülerin alacağı net ücretler. Yani şaşırmaya devam edebilirsiniz çünkü bunun ekstraları da var…

KDV-stopaj, ulaşım, konaklama, ekstralar ve diğer durumlar hariç istenen ücretler bahsi geçen milyonlar. Üstüne bir de ‘diğer’ dediğimiz ücret biniyor anlayacağınız. Ücretin yarısı performans öncesi, yarısı performans sonrası ödeniyor. Duyumlarımıza göre bir starı ağırlamak mekan açısından yaklaşık 200-300 bin TL’ye mal oluyor. Bu da vergi dışındaki haliyle.

Kostümünden, makyajına hepsi masraf!

Sanatçılar tabii ki kendi ekipleriyle çalışıyor. Hepsi için çifte mesai anlayacağınız. Menajer, danışman, kuaför, makyöz, modacı, fotoğrafçılar derken ekipler 15-20 kişi aralığında. Bir de onların harcamaları var eklenen. Ünlülerin en çok para harcadığı şeyin iste kostümleri olduğu söyleniyor. Kostümü için acımadan para harcayan isimlerin Ajda Pekkan, Gülşen ve Bülent Ersoy olduğu söyleniyor. Ebru Gündeş ve Sibel Can’ın ekonomik seçimler yaptığı, Serdar Ortaç’ın ise son derece cimri olduğu söyleniyor.

Bir organizatörün söylediğine göre yılbaşı gecesi ön masadan ünlü isimleri dinlemek kişi başı 50 bin TL ile 85 bin TL’ye mal oluyormuş.

‘Ajda’yı dinlemek cep yakar. Ön masada bir kişi içkiyle birlikte 100 bin TL’ye yakın para öder. Masalar alev alev yanar.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x