Realme’nin gizemli yeni modeli performans testinde

Realme’nin yeni bir akıllı telefonu, RMX3851 model numarasıyla Geekbench performans test platformunda görüldü. Telefonun resmi adı henüz bilinmese de, listeleme telefonun üst düzey bir işlemci ile güçlendirildiğini ortaya koyuyor. RMX3851 modeli, “pineapple” kod adlı ve Snapdragon SM8635 model numaralı bir yonga setiyle çalışıyor. Bu yonga seti daha önce de söylentilere konu olmuş ve Snapdragon 8 serisine ait olabileceği, muhtemelen Snapdragon 8 Gen 3 işlemcinin biraz daha düşük güçlü bir versiyonu olabileceği düşünülüyor. “Pineapple” kod adı, Snapdragon 8 Gen 3’ün dahili kod adıyla uyumlu olduğu için bu teoriyi destekliyor.

Listelemeye göre, bu yonga sekiz çekirdekli bir yapıya sahip. Yüksek performanslı çekirdeği 3.01GHz, dört performans çekirdeği 2.61GHz ve üç verimlilik çekirdeği 1.84GHz hızında çalışıyor.

Realme’nin gizemli yeni modeli performans testinde

Ayrıca grafikler için Adreno 735 GPU’ya sahip. Bu özelliklerle bu gizemli yeni Realme akıllı telefonu, Geekbench’te tek çekirdekli testte 1512, çok çekirdekli testte ise 3799 puan almayı başarıyor. Listeleme ayrıca telefonun en yeni Android 14 işletim sistemiyle çalıştığını ve 16GB’a kadar RAM sunacağını gösteriyor.

Realme RMX3851, Geekbench listelemesinin yanı sıra EEC tarafından da sertifikalandırılmış, ancak sertifika cihaz hakkında daha fazla detay sunmuyor. Telefon hakkında daha fazla bilginin önümüzdeki hafta veya aylarda ortaya çıkması bekleniyor. RMX3851 hakkındaki detaylar henüz belirsizliğini korurken, Realme, Realme 12+ modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu model, Realme 12 serisine uygun fiyatlı bir ek olarak Malezya’da piyasaya sürülecek ve Mart başında Hindistan’da piyasaya sürülmesi muhtemel.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x