Hedefleri Belirlendi: Bu 3 Altcoin Yükseliş Eğilimi Gösteriyor!

Kripto analisti David, lider altcoin fiyatının daha gidecek çok yolunun olduğunu söylüyor. Analist Valdrin Tahiri AVAX için bir sonraki hedefi gösteriyor. Ayrıca analist, IMX için daha yüksek seviyeler öngörüyor.

ETH fiyat tahmini: Lider altcoin için hedefte 3.500 dolar var!

Ethereum (ETH) fiyatı, 16-22 Ekim 2023 haftasında (yeşil ok) daha yüksek bir düşük seviyeye ulaştığından bu yana yükseldi. Bu hareket, fiyatın 2.050 dolar ile uzun vadeli direnç bölgesinin üzerine çıkmasına ve 2.720 dolar ile yeni bir yılın en yüksek seviyesine ulaşmasına yardımcı oldu. Altcoin fiyatı, kırılma gerçekleştiğinden bu yana 2.050 dolar bölgesinin üzerinde kaldı. Bu çok olumlu bir işarettir. Ayrıca, boğaların başka bir ralli bekledikleri için küçük düşüşlerde aktif olarak satın aldıklarını gösterir.

Bu arada, haftalık RSI göstergesi önemli bir yükseliş sapması (mavi çizgi) yarattı ve 50’nin üzerinde. Dolayısıyla bu da boğa trendinin devamını destekliyor. Bu nedenle, ETH fiyatı potansiyel olarak %41,98 artışla bir sonraki direnç bölgesi olan 3.500 dolara yükselebilir.

ETH/USDT haftalık grafik . Kaynak: TradingView

En olası senaryo, ETH fiyatının yakın gelecekte yükselmeye devam edeceğini gösteriyor. En yakın hedef 2.720 dolar. Bunun yanında altcoin fiyatının 3.500 dolara ulaşma potansiyeli de var. Ancak, bunu yapmadan önce 2.420 dolar bölgesine bir geri çekilme mümkün.

AVAX fiyat tahmini: Altcoin için bu sadece başlangıç mı?

Günlük zaman dilimi grafiği, karışık fiyat hareketi nedeniyle AVAX için gelecekteki trendin yönünü doğrulamıyor. Günlük grafik, 22 Ocak’tan bu yana yukarı yönlü hareketin yükselen bir paralel kanal içinde yer aldığını gösteriyor. Bu tür kanallar genellikle düzeltici hareketler içerir. 10 Şubat’ta, kanalın direnç trend çizgisi AVAX fiyatını reddetti (kırmızı simge). Ayrıca, ret 40 dolar direnç alanı ile aynı zamana denk geldi. Reddedilmeye rağmen, günlük RSI yükseliş eğilimi gösteriyor. Yukarı yönlü hareket, göstergeyi 50’nin üzerine ve yükseliş bölgesine taşıdı. Ayrıca RSI da yukarı yönlü eğilim gösteriyor.

Kripto para traderı InmortalCrypto, AVAX fiyatının, ikincisi pompalanırsa SOL’u takip edeceğini öne sürüyor. Trader, “Eğer SOL pompalarsa, AVAX takip edecektir. Kas hafızası.” diyor. Bu karışık veriler nedeniyle, 40 dolarlık alana verilecek tepki, gelecekteki trendin yönünü belirlemede kilit rol oynayacak. Başarılı bir kırılmanın, AVAX’ın 2023’ün en yüksek seviyesi olan 50 dolara yükselmesini tetiklemesi mümkün. Bu da mevcut fiyatından %23’lük bir artış anlamına geliyor.

AVAX/USD Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

Tersine, 40 dolarlık bölgenin reddedilmesi ve kanalın kırılması, AVAX’ın %16’lık bir düşüşle 33 dolarlık en yakın desteğe gerilemesine yol açabilir.

IMX fiyat tahmini: Tüm zamanların en yüksek seviyesi yakın mı?

Günlük zaman diliminin teknik analizi, IMX için devam eden yukarı yönlü hareketi destekliyor. Bunun nedeni fiyat hareketi, dalga sayısı ve RSI verileri. Teknik analistler, tekrar eden uzun vadeli fiyat modellerini ve yatırımcı psikolojisini belirlemek için Elliott Wave teorisini kullanır. Bu teori, bir trendin yönünü belirlemelerine yardımcı olur. En olası sayım, altcoin fiyatının yukarı yönlü hareketinin beşinci ve son dalgasında olduğunu gösteriyor. Günlük RSI 50’nin üzerinde olduğu ve arttığı için artışı destekliyor.

Ek olarak, fiyat hareketi yatay bir direnç alanından 2,45 dolardan bir kopuş gösteriyor. IMX artmaya devam ederse, dördüncü dalganın 2,61 dış Fib geri çekilmesiyle çakışan 4 dolarlık bir sonraki yatay dirence ulaşacaktır. Bu, mevcut fiyattan %35’lik bir artış demek.

IMX/USDT Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

Yükselen IMX fiyat tahminine rağmen, 2,45 doların altında kapanış, zirvenin içeride olduğu anlamına gelecektir. Ardından, fiyatın %40 düşüşle 1,75 dolardaki en yakın desteğe gerilemesi olası.

Makaledeki görüşler ve tahminler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x