Dolandırıcılıkla suçlanan bankacı Erzan: Ben dolandırıldım

Bakırköy’de özel bir bankada müdürlük yapan Seçil Erzan, aralarında ünlü futbolcuların da olduğu çok sayıda kişiyi 55 milyon dolar dolandırdığı iddiasıyla tutuklanmıştı. Erzan tarafından dolandırıldığını iddia eden ünlü isimler de tek tek adliyeye giderek savcıya ifade vermişti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında Seçil Erzan’ın da arasında olduğu 7 kişiye dava açılmıştı. Milliyet’in haberine göre açılan davanın ilk duruşması bugün yapıldı. İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya 4’ü tutuklu sanık katıldı. Müştekiler Volkan Bahçekapılı ve Emre Çolak’ın da aralarında bulunduğu bazı müştekiler de duruşmada hazır bulundu.

SEÇİL ERZAN’IN AVUKATI TEPKİ GÖSTERDİ

Duruşmada müşteki avukatları taleplerini dile getirdiği sırada Seçil Erzan’ın avukatı Nazlı Karaaslan tepki göstererek, “Benim müvekkilim bayılacak burada CMK dersi mi alıyoruz” dedi. Avukatı ise meslektaşının yaptığını nezaketsizlik olarak değerlendirerek, “Asıl 55 milyon dolandırılmış müştekiler bayılacak” dedi. Alınan taleplerin ardından sanıkların kimlik tespitine geçildi. Kimlik tespiti yapılan Seçil Erzan jeoloji mühendisi olduğunu ancak şu an çalışmadığını ve aylık gelirinin de olmadığını söyledi.

“HER ŞEY GEREKSİZ ÖZGÜVENİMDEN BAŞLADI”

Kimlik tespitinin ardından savunmasına geçen Seçil Erzan, her şeyin gereksiz özgüveninden ve kimseye hayır diyememesinden başladığını söyleyerek, “Benim görmezden geldiğim küçük küçük şeyler meğer çok çok büyük şeylermiş. Bu hayat banka müdürü Seçil Erzan olmaktan daha zormuş. Genel Müdür Hakan Ateş şube müdürü olarak çalıştığım zamanlarda bize, ‘Benim şube müdürlerim kaptanlarımdır. Çıplak ayakla kor üstünde yürür’ derdi. Ben şubat ayına kadar korların üstünde yürüdüm. Hiçbir yanlışım olmadı. Ben batmak üzere olan bir geminin kaptanıydım. Dolandırıcı olsam gemi batar ben kurtulurdum” dedi.

“PARALARIN BENDE OLMADIĞINI BİLDİKLERİNE EMİNİM”

Kimseyi aramadığını ve paralarını yatırmaları için ikna etmeye çalışmadığını söyleyen Erzan, “Herkes bana ikna olarak geliyordu. Benden şikayetçi olan herkesle ortak paydamız paradan para kazanmaktı. Bu salondaki herkesin bahsedilen o paraların bende olmadığını bildiklerine eminim. Bakiyelerin birilerinin evlerinde, arabalarında, saatlerinde, yurtdışında olduğunu bildiklerini biliyorum” dedi.

“BEN DOLANDIRICI DEĞİLİM BEN DOLANDIRILDIM”

2011 yılında Florya Şube Müdürü olduğunu söyleyen Seçil Erzan, “Çok iyi bir müdürdüm. Çok çalışkandım. Uzun yıllar orada kaldım. O insanlarla iş dışında da görüşmeye başladım. Onlar benim ben de onların özel hayatları hakkında bilgi sahibi oldum” dedi. “Ben dolandırıcı değilim ben dolandırıldım” diyen Seçil Erzan, “Benim iradem dışında fon diye bir şey ortaya çıktı. Ben kalkıp da insanların parasını üstüme almadım. Birileri beni dolandırdı. Ben buraya geldim. Bu insanların faiz adı altında aza tamah etmemeleri beni bu hale getirdi. Şubat’tan sonra baskı altına alındım. Arabama GPRS taktılar, rehin aldılar kolumdan saatimi aldılar, önüme mermi koydular” dedi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x